S.s.s

S.S.S

Sıkça Sorulan
Sorular

Müşterilerimizin çoğunlukla sorduğu soruları cevapları derledik.

 • Priz Yerinden Çıktı Girmiyor

  İlk önce sigorta kapatılır. Kontrol kalemi ile elektrik gelip gelmediği bakılır. Sigortanın orda sabit birini bırakmak güvenlik açısından şarttır. Birileri ne yapıldığını bilmeyerek şarteli kaldırabilir. Yine Kontrol kalemi ortadaki vida sökülür Ön kapak çıkarılır. Arkada iki vida daha olacaktır. Bunları iyice gevşetin. Böylelikle sağ ve sola açılan iki kol gevşeyecektir. Bu yol ile tekrar yuvasına oturtun iyice ileriye doğru iterek. Şimdi ise o gevşektiğiniz iki vidayı iyice sıkın. Ön kapağı tekrar yerine takıp vidasını çok abartmayacak şekilde sıkın. Not: Elektrik şakaya gelen bir konu değildir. Konu hakkında eğer yeterli bilgi ve donanımınız yok ise kesinlikle bir usta çağırın ve işi tamircisine bırakın.

 • Prizlerde Topraklama Gerekli mi?

  Prizde Topraklama Ne Demek ? Eğer prizi kullanacağınız elektronik alet metal ise kesinlikle topraklı priz kullanılmalıdır. Hepimizin olmazsa olmazlarından bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ev aletlerimizin hepsinde kullanılması gereklidir. Banyolarda nem oranı çok fazla olduğu için oralarda kapaklı topraklı priz kullanılmalı. Eğer makineniz topraklı bir prizde değilse zamanda elektrik kaçacağını göremeyeceğiniz gibi şarteliniz atmadığı bir durumda yangın çıkarabilir. Not: Yukarıda yer alan bilgiler elektrik ile alakalı olduğu için yapılan işlemler sonucunda alacağınız riskler tamamen şahısların kendi riskleridir. Kesinlikle ama kesinlikle elektrikle ile ilgili bir işiniz olduğunuzda bir elektrik tamircisi - ustası çağırınız.

 • Anahtar ve Priz zeminden ne kadar yukarıda olmalı

  Prizler normal olarak yerden 40 cm. yüksekliğe konulmalıdır. ayrıntılı bilgi için linke tıklayıp kaynak aldığım yeri inceleyebilir daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Priz ve Priz Kenarı İçin Sirke Kullanılır mı ?

  Prizin dış kısmı temizlenmek isteniyor ise, ılık suyu bir kap suyun içerisine birkaç damla bulaşık deterjanı ve birkaç damla da sirke damlatmalısınız. Ardından toz bırakmayan bir bez yardım ile bu suyla prizleri ve kenarlarını temizleyebilirsiniz. Daha ince noktalar için kulak çöpü kullanabilirsiniz.

 • Prizin İç kısmını temizleyebilirmiyim ?

  Priz İç Temizliği İçin Prizin iç kısmı için bir temizlik söz konusu ise öncelikle şarteli indirmelisiniz. Nemli herhangi bir şey ile temizlik yapmak yüksek risk barındırır. Gerekli önlemler alındıktan sonra bir kulak pamuğu ile yine bir kaç damla bulaşık deterjanı, sirke ve ılık su kabından aldığımız hijyen malzemeleri ile yapmalıyız. Tamamen kuruduğuna emin olmadan kesinlikle şarteli açmamalıyız. Yüksek risk barındırmaktadır.

 • Anahtar Priz alırken dikkat edilmesi gerekenler ?

  Priz seçiminde en önemli faktör güvenlik faktörüdür. Bu konuda tesisatınıza uygun priz için elektrik teknikerinin ile irtibata geçiniz. Priz seçerken beklenti ve ihtiyaç doğrusunda alınmalıdır. Nerede kullanacağınız bu konuda çok önemlidir. Kullanacağımız yere uygun prizler seçmeliyiz.

 • Evimde elektrik yok, ne yapmam gerekir?

  Öncelikle daire içi tesisatınızı kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Eğer tüm bina, site veya bölgede elektrik yok ise, arıza ihbarınızı 186 nolu telefonu arayabilirsiniz. Eğer binanızda Elektrik var ise bizi arayın..

 • Arıza Servisleriniz 24 saat hizmet veriyor mu?

  Evet biz acil durumlarda fabrikalar için 24 saat hizmet vermekteyiz.

 • Tesisat yaptırdım topraklama önemli dediler bu doğru mu ?

  Evet elektrik tesisatında topraklama çok önemli bir etkendir hayati öneme sahiptir. Mutakla yaptırılması gerekmektedir.

 • Sigorta kutumdan koku geliyor Ne yapmalıyım.

  Acil olarak sitemizde bulunan numaraları arayarak bizim teknisyenlerimizden yardım isteyebilirsiniz..

 • Siz Belgeli Elektrikçimisiniz ?

  Evet biz elektrik teknisyeniyiz ve yetki belgemiz mevcuttur.

 • Yaptığınız İşlere Garanti Veriyor Musunuz?

  İmzamızın bulunduğu küçük büyük tüm projelerimize işçilik garantisi veriyoruz. Müşterilerimizin merdiven altı diye tabir edilen yerlerde üretilen malzeme tercihlerine karşın herhangi bir garanti vermemekteyiz.

 • Servis Bölgeleriniz Nerelerdir?

  Alanyanın tüm mahallelerinde hizmet veriyoruz..

 • Servis Hizmeti Ücretiniz Ne Kadardır?

  Belirli bir servis ücreti tarifemiz yoktur. Servise çıkılan bölgeye ve zamana göre değişmektedir.

 • Size Nasıl Ulaşabilirim ?

  1im Elektrik olarak bize +90 532 292 99 85 numaralı Whatsapp hatlarımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz.

İletişim

Sorularınız mı var?
Şimdi Sor